16. Fląder Festiwal i przejazd zabytkowym tramwajem

W dniach 14 – 15 czerwca (jak zawsze jest to piątek i sobota) na plaży w Brzeźnie odbędzie się 16-ty Fląder Festiwal. Tradycyjnie w ramach imprezy dzięki Spółce „Gdańskie Autobusy i Tramwaje” oraz Miastu Gdańsk, na tory wyjeżdża festiwalowy, zabytkowy tramwaj. Festiwalowym tramwajem będzie można dojechać aż z Siedlec przez Gdańsk Główny bezpłatnie na koncerty lub odbyć przejażdżkę.

 

FLĄDER FESTIWAL największy, plenerowy, niebiletowany festiwal polskiej muzyki niezależnej, alternatywnej na Wybrzeżu. Obecnie jedna z bardziej rozpoznawalnych imprez tego typu w kraju. Festiwal łączy wiele muzycznych gatunków, wypełnia zapotrzebowanie wielu słuchaczy w różnym wieku ze względu na różnorodność stylów i doświadczenie występujących artystów. A to, że odbywa się na plaży jest jego niewątpliwym atutem. Fląder to możliwość zapoznania się z twórczością oryginalnych, niezależnych zespołów. Pewną zasadą festiwalu jest też to, że dani artyści pojawiają się tam tylko raz. Co roku jest całkowicie nowy line-up, więc tym bardziej warto posłuchać występujących, bo taka okazja może nie pojawić się prędko.

16 FLĄDER FESTIWAL2019 odbędzie jak zwykle w tej samej ciekawej scenerii na plaży obok Mola w Gdańsku Brzeźnie.

TRZY SCENY NA PLAŻY: 
Scena Głowna – Plaża, wejście 51

Scena przy Molo – Restauracja Gruba Ryba

Scena B-52, La Playa Brzeźno – Plaża, wejście 52.

Tegoroczni artyści i szczegółowy program festiwalu w dołączonych obrazkach (obrazki można powiększyć). 

W zabytkowym tramwaju będzie można zastać ludzi z "Inicjatywy Brzeźno", zaprzyjaźnionych z „Grupą Fląder”, jak również pasjonatów komunikacji z PSSTM. Na podróżujących czekają drobne niespodzianki (np. specjalne, limitowane  wydanie brzeźnieńskiej pocztówki, czy też pamiątkowe bilety). Prosimy zapoznać się z rozkładem jazdy.

 

Obrazy dodatkowe: