Wybory do Rady Dzielnicy Brzeźno

24 marca 2019 r. odbędą się wybory do Rad Dzielnic nowej kadencji. Inicjatywę Społeczną Miłośników Brzeźna reprezentuje Jarosław Gudzowski (nr 8 na liście). Zachęcamy do głosowania na naszego kandydata. W artykule poniżej, można zapoznać się z jego sylwetką i propozycjami działalności w Radzie. Miasta Gdańska przyznała trzykrotnie większy budżet na rzecz dzielnic. Od frekwencji mieszkańców Brzeźna zależy, ile z niego przypadnie dla naszej dzielnicy.

 
Nazywam się Jarosław Gudzowski. Mam 49 lat. Jestem inżynierem automatykiem.
Byłem członkiem Rady i Zarządu Dzielnicy Brzeźno ostatniej kadencji. Dało mi to szansę poznania mieszkańców i ich problemów, uczestniczenia w ważnych dla tego miejsca projektów. Dużo się nauczyłem ale też mogłem dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Chcę dalej pracować na rzecz lokalnej społeczności.
W 2014 roku, wraz z innymi pasjonatami Brzeźna powołaliśmy do życia Inicjatywę Społeczną Miłośników Brzeźna w której pełnię funkcję członka zarządu. Jestem kandydatem tego stowarzyszenia do Rady Dzielnicy Brzeźno.

Brzeźno jest wspaniałym miejscem do wypoczynku, pracy i codziennego życia. Jest specyficzne, bo łączy wiele elementów: jest popularnym miejscem turystycznym i rekreacyjnym z piękną szeroką plażą, dużym parkiem, promenadą i ścieżkami rowerowymi; mamy nowoczesne osiedla mieszkaniowe z jednej strony, a z drugiej zaniedbaną wioskę rybacką, która odpowiednio zrewitalizowana mogłaby być wspaniałym uzupełnieniem funkcji wypoczynkowych Brzeźna, mamy pozostałości lat 60 i 70-tych, które nie są dobrą wizytówką naszej dzielnicy; mamy też wspaniałe „perełki” historyczne jak Dom Zdrojowy czy przedwojenne wille. Ta różnorodność to szansa na rozwój naszej dzielnicy.

Brzeźno to nie tylko miejsce do życia czy zabytki, ale przede wszystkim mieszkańcy. Wszyscy jesteśmy gospodarzami tego miejsca. Zależy mi na aktywizacji naszej społeczności, zaczynając od najmłodszych dzieci, które w dorosłym życiu „odwdzięczą” się swoją postawą, po seniorów, którzy chętnie dzielą się swoim czasem i doświadczeniem. Wzmocnimy w ten sposób lokalną więź społeczną i poczucie wspólnoty i odpowiedzialności.

Chciałbym kontynuować pracę na rzecz osób niepełnosprawnych. Mamy przecież w Brzeźnie szkołę z klasami integracyjnymi. W naszej dzielnicy działają, wspierane przez nas, Fundacja Sprawni Inaczej czy Fundacja Aktywni do Przodu!

Uważam, że pas nadmorski i jego okolice powinien być wyłączony z wysokiej zabudowy. Jako radny, a także z poparciem Inicjatywy Brzeźno, chciałbym działać właśnie w tym kierunku. Wydaje się, że obecna polityka miejska rozwoju przestrzennego miasta otwiera się na dyskusje w tej kwestii. Moim zdaniem główną funkcją tej części Brzeźna powinna być rekreacja i wypoczynek, a być może w przyszłości także uzdrowiskowa.

Drodzy mieszkańcy Brzeźna. Przede mną sporo wyzwań. Wymagają one też Państwa udziału i poparcia. Dlatego też zapraszam Państwa 24 marca do oddania głosu na mnie.
Nr 8 na liście.

Pokaż