Inicjatywa Brzeźno razem z sąsiadami

W dniu 27 maja 2017 r. na placu sąsiedzkim za GAK "Projektornia" odbyło się święto sąsiedzkie z cyklu "Gdańskie Dni Sąsiadów". 

W tym roku organizatorem imprezy była Fundacja "Sprawni Inaczej". Inicjatywa Społeczna Miłośników Brzeźna oraz: Projektornia GAK, Rada Dzielnicy Brzeźno, MOPR CPS2 współorganizatorami. Projekt współfinansowany ze środków przyznanych przez Gminę Miasto Gdańsk. Projekt wsparli sponsorzy i partnerzy: IKM, Agencja Muzyczno-Eventowa KVK, Siłownia Blue Fit, Sklep Rybka, Pizzeria Richy, Pizzeria La Parma, Piekarnia Merkus, Piekarnia Muszelka, Piekarnia Lipiński, Supersam Kupiec, Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, GIWK.

Pogoda dopisała! A podczas imprezy nie sposób się było nudzić. Były się występy artystyczne zespołu gimnastycznego i break dance z Projektorni GAK, konkursy z nagrodami, w tym przygotowany przez Inicjatywę "Quiz wiedzy o Brzeźnie", szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. zjeżdżalnia, fotobudka, juice bike (rower, na którym można było "wyjeździć" sok owocowy), piknik żeglarski z GIWK (warsztaty wiązania węzłów, nauka alfabetu Morse'a,), na stanowisku eksperymentalnym można było badać właściwości wody, można też było przekonać się dzięki specjalnym okularom udostępnionym przez dzielnicowych policjantów, jaki wpływ ma alkohol na zmysł wzroku i koordynację ruchu. Było też coś dla ciała, czyli gorący poczęstunek – zupa i kiełbaski z grilla. 

Autorka obrazów dodatkowych: Marta Kąkel

Obrazy dodatkowe: