Brzeźno pod znakiem festiwali i zabytkowego tramwaju

W dniach 17-18 czerwca (piątek, sobota) w Brzeźnie odbędzie się 13 Fląder Festiwal oraz 3 Present Performance, a dzięki uprzejmości ZKM Gdańsk w ramach tych wydarzeń będzie kursował zabytkowy tramwaj "Ring".

Fląder Festiwal to już tradycja. W tym roku odbędzie się po raz 13-ty, jak zwykle w tej samej ciekawej scenerii, na plaży w Brzeźnie. Po raz kolejny zaprezentują się jedne z najciekawszych, niezależnych polskich zespołów. Festiwal łączy wiele muzycznych gatunków, wypełnia zapotrzebowanie wielu słuchaczy w różnym wieku ze względu na różnorodność stylów i doświadczenie występujących artystów. Trzy sceny, 31 wykonawców, plaża, morze i dobra muzyka. Line-up w załączonym obrazku.

Wydarzenie sztuki performance w przestrzeni publicznej, czyli Present Performance, odbędzie się w Brzeźnie już po raz trzeci. W tym roku przestrzenią dla perofmance będzie park im. Haffnera. Do udziału w tegorocznej edycji, pod hasłem Natura Performance, zaproszeni zostali artyści z Polski i (we współpracy z Galerią Labirynt) performerzy z Tajlandii. Tłem, a może równoprawnym bohaterem działań artystów, stanie się założony w latach 40. XIX wieku park, nazywany Laskiem Brzeźnieńskim.

Tegoroczna edycja Present Performance to spotkanie polskich artystów oraz dalekowschodnich performerów pod kuratelą Chumpona Apisuka.
Festiwal Present Performance to również zderzenie młodych artystów z nestorami polskiej sztuki performance Zbigniewa Warpechowskiego i Leszka Przyjemskiego.
Szczegóły w załączonym obrazku.

Odwiedzający Brzeźno w tym czasie, będą mogli również uczestniczyć w spacerze historyczno-krajoznawczym, który poprowadzi Dorota Kuś (sobota, godz. 16:30, zbiórka przed Domem Zdrojowym).

Wszyscy odwiedzający festiwale, a także Brzeźno będą mogli przejechać się zabytkowym tramwajem z 1930, który dzięki ZKM będzie kursował po Brzeźnie. Szczegółowy rozkład w załączonym obrazku.

Miło nam poinformować, że członkowie Inicjatywy będą rozdawać podróżującym zabytkowym trawajem kartki pocztowe "Brzeźno Kurort" oraz naklejki "I <3 Brzeźno" i zakładki Inicjatywy.

 

Obrazy dodatkowe: