Święto Ulicy Północnej już po raz czwarty

W sobotę 26 lipca 2014 r. - kolejna edycja Święta Ulicy Północnej. W tym roku wydarzenie odbywa się w ramach Nocy Kultury. Organizatorem tej, jak i poprzednich edycji jest "Projektornia" GAK. W tym roku "Inicjatywa Społeczna Miłośników Brzeźna" jest partnerem tej imprezy. Pozostali partnerzy: Fundacja "Sprawni Inaczej", Klub Myśli i Kultury Jan Szabłowski, Rada Dzielnicy Brzeźno, Tapas Rybka. Serdecznie zapraszamy.

Tematem przewodnim tegorocznego Święta Ulicy Północnej jest życie dawnej wioski rybackiej. W ramach imprezy przewidziano różne wydarzenia artystyczne i edukacyjne, wernisaże, koncert na pile, spektakle, a także naukę gry w tenisa ziemnego i inne działania.

Program wydarzenia:

17.00-17.30 
Spacer po dawnej rybackiej wiosce z przewodniczką Anną Kempą – początek przy ul. Północnej 1. Brak konieczności zapisywania się. Po spacerze zapraszamy na rybny poczęstunek przy ul. Północnej 5.

17.30-19.00 
Warsztaty artystyczne, gry planszowe i zabawy dla dzieci – podwórko przy ul. Północnej 5:

19.00-19.30
Wernisaż wystawy Elwiry Kruszelnickiej (Galeria Sztuki przy ul. Północnej 1).
"Nie wyjeżdżając z miasta, w najbliższej okolicy, można poszukać dużo ciekawych kadrów. Wystarczy dłużej pospacerować w sąsiedztwie". Wystawa jest fragmentem serii czarno-białych kwadratów o nadmorskiej, ale nie tylko, tematyce pt. "Szarości w kwadracie". Będzie można na niej zobaczyć: mewy, łabędzie, klif orłowski, molo, port, torpedownie i inne charakterystyczne obrazy związane z Gdynią i jej okolicą.

Koncert Valery’ego Filipowa na pile (Galeria Sztuki przy ul. Północnej 1). W repertuarze utwory m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Franza Petera Schuberta i Archibalda Joysa.

Wernisaż zdjęć na płocie – temat „Życie wioski rybackiej”

19.30-20.30 
Spektakl „Zmysły. Wędrowny kabaret liryczny” Teatru A3 – początek w okolic Północnej 1 przemarsz do końca ulicy Północnej, wyjście na plażę
„Zmysły” energią przedstawienia i absurdalnością humorystycznych historyjek wtargną
w przestrzeń ulicy Północnej i ożywią ją. Burza dźwięków, podgrywana na żywo muzyka razem z postaciami spektaklu: Śpiewającymi Uszami, Stepującymi Gałkami Ocznymi czy Nosem z Gilem i machiną Ust Korali, Dłońmi żonglującymi słoniem – będą barwną, absurdalną i żywą tkanką miejskich działań. Aktorzy wpisują się w przestrzenie obiektu, nawiązują kontakt z widzem, intrygują przechodnia, wciągają go w interakcje.
„W przemieszczającej się ulicami tańczącej, stepującej, śpiewającej konstrukcji-Twarzy obsłuchamy, obwąchamy, obejrzymy i podotykamy każdy napotkany obiekt - budynek, ławkę, pomnik, latarnię”.

20.30-21.30 
Spektakl „Pozor už nemôžem”Teatru Delikates – podwórko przy ul. Północnej 5
Czy istnieje Graal? Jeśli tak, to gdzie się on znajduje? Przy tak rozwiniętej świadomości i możliwościach technologicznych, znalezienie Graala nie powinno być trudnym zadaniem. Jednak do tej pory Graal pozostaje legendą i mitem. Zadając sobie całą masę pytań dotyczących Graala dochodzimy do wniosku, że może on być wszystkim i wszędzie. Jedni go bagatelizują, inni zatracają się w poszukiwaniach. Jest zagadnieniem intrygującym, jak również zabawnym, bo ile można bić pianę na ten temat.
Pozor už nemôžem !!!!!! Uwaga już nie mogę !!!!!!
To tajemnica, którą diabeł przykrył ogonem.

21.30-24.00 Potańcówka podwórko, przy ulicy Północnej 5