Retrospekcja z Fląder Festiwalu

15 Fląder Festiwal, który odbył się w Brzeźnie w miniony piątek i sobotę (15-16 czerwca) można określić słowami: Było fenomenalnie.

Dobra pogoda, natura, relaks, sceny koncertowe na plaży, ciekawi wykonawcy i dobre koncerty, świetna publika, no i oczywiście zabytkowy, "flądrowy" tramwaj.

Tradycyjnie zabytkowym tramwajem na 15 FLĄDER FESTIWAL

W dniach 15 – 16 czerwca (piątek i sobota) na plaży w Brzeźnie odbędzie się po raz kolejny plenerowy, niebiletowany festiwal muzyki niezależnej, alternatywnej, który łączy wiele muzycznych gatunków. Stało się tradycją, że w ramach imprezy, dzięki Spółce „Gdańskie Autobusy i Tramwaje” oraz Miastu Gdańsk, na tory wyjeżdża festiwalowy, zabytkowy tramwaj.

NIE! dla wysokiej zabudowy w rejonie starego kurortu

Stanowisko "Inicjatywy Społecznej Miłośników Brzeźna" w związku z wszczęciem postępowania administracyjnego w sprawie wniosku o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie w Gdańsku przy ulicy Gałczyńskiego 1 na działce

Festiwal Narracje "Poza sezonem" w Brzeźnie

W dwa listopadowe wieczory (piątku 17-ego i soboty 18-ego) "Poza sezonem" w przestrzeń publiczną Brzeźna wkroczą polscy i zagraniczni artyści tegorocznych Narracji. "Inicjatywa Brzeźno" jest partnerem tego wydarzenia. W imieniu organizatorów: Instytutu Kultury Miejskiej, Gdańskiej Galerii Miejskiej i Miasta Gdańsk zapraszamy na Narracje do Brzeźna.

Program i szczegóły wydarzenia pod linkami poniżej:

http://narracje.eu/program/ 

Brzeźno Aktywnie do Przodu

W słoneczną sobotę, w samo południe piętnastego lipca, członkowie Inicjatywy Brzeźno wraz przyjaciółmi przybyli na "stare" molo przy Zdrojowej, aby wspólnie z Michałem Antoniukiem założycielem Fundacji Aktywnie do Przodu, cieszyć się jazdą na rowerze. Nasze wspólne zdjęcia rowerzystów nożnych i ręcznych, zaingurowały akcję "Brzeźno Aktywnie do Przodu"

Obrazki ze Święta Ulicy Północnej

We wspólnym świętowaniu urokliwej, zabytkowej brzeźnieńskiej uliczki wzięli udział nie tylko mieszkańcy Brzeźna, ale również innych dzielnic Gdańska oraz turyści.

Święto Ulicy Północnej - AD 2017

Wraz z Projektornią Gdański Archipelag Kultury, Fundacją "Sprawni Inaczej", Galerią Myśli i Kultury Szabłowski, Radą Dzielnicy Brzeźno,  firmą Heks zapraszamy serdecznie na kolejne, ósme już Święto Ulicy Północnej w Gdańsku-Brzeźnie, które odbędzie się jak zwykle w sobotę. W tym roku wypada to 8 lipca.

Dom Zdrojowy - koncepcja architektoniczna do nowych funkcji wybrana!

Dnia 21 czerwca 2017 r. w Domu Zdrojowym w Brzeźnie zostały ogłoszone wyniki konkursu na koncepcję architektoniczną tego zabytkowego obiektu uzdrowiskowego do nowych funkcji. Wygrał zespół "Adam Specht Architekt oraz Arkon Atelier Sp. z o.o.".  Dom Zdrojowy to miejsce wspaniałe.

Wspomnienie festiwalu i tramwaju

Kolejny Fląder Festiwal na plaży w Brzeźnie już za nami. Podziękowania za liczne przybycie i dobrą zabawę. Jak wiadomo na koncerty można było przyjść na piechotę, przypłynąć kajakiem, można też było przyjechać zabytkowym tramwajem. Dzięki wielkie! Gdańskie Autobusy i Tramwaje oraz Miasto Gdańsk za festiwalowy tramwaj. 

 

14 Fląder Festiwal i zabytkowy tramwaj

W dniach 16-17 czerwca br. (piątek, sobota) na brzeźnieńskiej plaży odbędzie się 14 Fląder Festiwal. Dzięki Spółce "Gdańskie Autobusy i Tramwaje" oraz Miastu Gdańsk w ramach wydarzenia, już po raz drugi z tej okazji kursował będzie zabytkowy tramwaj. Festiwalowym tramwajem będzie można dojechać bezpłatnie na koncerty i nie tylko (będą też przejażdżki po Brzeźnie).

 

Strony

Subskrybuj Inicjatywa Społeczna Miłośników Brzeźna RSS