Mała fotorelacja z Fląder Festiwalu i Tramwaju

Tegoroczny, 16 już Fląder Festiwal za nami. Trzeba przyznać, że była to niezwykle udana edycja. A spektakularny deszcz po zakończeniu koncertu grupy DEZERTER zamknął festiwal niezwykłą, naturalną kurtyną. Od 2016 r. Festiwal dopełnia zabytkowy tramwaj Gdańskich Autobusów i Tramwajów. Atmosfera we "Flądrowym" tramwaju zawsze jest wesoła i pełna pozytywnych emocji.

16. Fląder Festiwal i przejazd zabytkowym tramwajem

W dniach 14 – 15 czerwca (jak zawsze jest to piątek i sobota) na plaży w Brzeźnie odbędzie się 16-ty Fląder Festiwal. Tradycyjnie w ramach imprezy dzięki Spółce „Gdańskie Autobusy i Tramwaje” oraz Miastu Gdańsk, na tory wyjeżdża festiwalowy, zabytkowy tramwaj. Festiwalowym tramwajem będzie można dojechać aż z Siedlec przez Gdańsk Główny bezpłatnie na koncerty lub odbyć przejażdżkę.

 

Wybory do Rady Dzielnicy Brzeźno

24 marca 2019 r. odbędą się wybory do Rad Dzielnic nowej kadencji. Inicjatywę Społeczną Miłośników Brzeźna reprezentuje Jarosław Gudzowski (nr 8 na liście).Zachęcamy do głosowania na naszego kandydata.W artykule poniżej, można zapoznać się z jego sylwetką i propozycjami działalności w Radzie Dzielnicy. Rada Miasta Gdańska przyznała trzykrotnie większy budżet na rzecz dzielnic. Od frekwencji mieszkańców Brzeźna zależy, ile z niego przypadnie dla naszej dzielnicy.

 

Święto Ulicy Północnej

Projektornia Gdański Archipelag Kultury wspólnie z Fundacją "Sprawni Inaczej", Galerią Myśli i Kultury Szabłowski, Radą Dzielnicy Brzeźno, Stowarzyszeniem Inicjatywa Społeczna Miłośników Brzeźna, Polską Agencją Kosmiczną oraz Fundacją "Aktywnie do przodu", już po raz dziewiąty zapraszają do Brzeźna na Święto Ulicy Północnej.

Present Performance 5: Future Perfect

Sobota i niedziela (30 czerwca i 1 Lipca) Performerki i Performerzy w przestrzeni Brzeźna.

Retrospekcja z Fląder Festiwalu

15 Fląder Festiwal, który odbył się w Brzeźnie w miniony piątek i sobotę (15-16 czerwca) można określić słowami: Było fenomenalnie.

Dobra pogoda, natura, relaks, sceny koncertowe na plaży, ciekawi wykonawcy i dobre koncerty, świetna publika, no i oczywiście zabytkowy, "flądrowy" tramwaj.

Tradycyjnie zabytkowym tramwajem na 15 FLĄDER FESTIWAL

W dniach 15 – 16 czerwca (piątek i sobota) na plaży w Brzeźnie odbędzie się po raz kolejny plenerowy, niebiletowany festiwal muzyki niezależnej, alternatywnej, który łączy wiele muzycznych gatunków. Stało się tradycją, że w ramach imprezy, dzięki Spółce „Gdańskie Autobusy i Tramwaje” oraz Miastu Gdańsk, na tory wyjeżdża festiwalowy, zabytkowy tramwaj.

NIE! dla wysokiej zabudowy w rejonie starego kurortu

Stanowisko "Inicjatywy Społecznej Miłośników Brzeźna" w związku z wszczęciem postępowania administracyjnego w sprawie wniosku o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie w Gdańsku przy ulicy Gałczyńskiego 1 na działce

Festiwal Narracje "Poza sezonem" w Brzeźnie

W dwa listopadowe wieczory (piątku 17-ego i soboty 18-ego) "Poza sezonem" w przestrzeń publiczną Brzeźna wkroczą polscy i zagraniczni artyści tegorocznych Narracji. "Inicjatywa Brzeźno" jest partnerem tego wydarzenia. W imieniu organizatorów: Instytutu Kultury Miejskiej, Gdańskiej Galerii Miejskiej i Miasta Gdańsk zapraszamy na Narracje do Brzeźna.

Program i szczegóły wydarzenia pod linkami poniżej:

http://narracje.eu/program/ 

Brzeźno Aktywnie do Przodu

W słoneczną sobotę, w samo południe piętnastego lipca, członkowie Inicjatywy Brzeźno wraz przyjaciółmi przybyli na "stare" molo przy Zdrojowej, aby wspólnie z Michałem Antoniukiem założycielem Fundacji Aktywnie do Przodu, cieszyć się jazdą na rowerze. Nasze wspólne zdjęcia rowerzystów nożnych i ręcznych, zaingurowały akcję "Brzeźno Aktywnie do Przodu"

Strony

Subskrybuj Inicjatywa Społeczna Miłośników Brzeźna RSS